ALSEKO Gücüne Güç Katıyor…

ALSEKO Gücüne Güç Katıyor…


Hizmet verdiği 4 ana kolda onlarca farklı sektöre çözüm ortaklığı yapan Alseko Group, birbiriyle entegre çalışan Alseko Metal, Alseko Enerji, Alseko Makina ve Alseko Dış Ticaret ile gücüne güç katmaya devam ediyor.

 

1992 yılında Alseko Metal adıyla sektöre hizmet etmeye başlayan ALSEKO Group, bugün gelinen noktada müşterilerinin koşulsuz güven duyduğu önemli markaları bünyesinde bulunduruyor. Son yıllarda yükselen bir ivmeyle büyümeye ve güçlenmeye devam eden Alseko Group, yatırımlarına da ara vermiyor.

 

Değişen dünya ve büyüyen Türkiye ekonomisi koşullarında faaliyet gösterdiği sektörlerde her zaman yenilikçi olmayı ilke edinmiştir. Daima atılımcı bir politika izlediklerini belirten Alseko Group Genel Müdürü Halil Koç, 2002 yılında İsveç çeliği kalitesini dünyaya lanse eden 350 yıllık takım çeliği üreticisi Uddeholm A.B firmasının Güney Marmara Bölge bayiliğini aldıklarını anımsattı. Böylece üretim sektörünün takım çeliği ihtiyacını hizmet verdikleri bölgedeki üreticilere ulaştırmaya başladıklarını dile getiren Halil Koç, “Teknik Hizmet, 7/24 çelik kesim ve servis hizmetlerini ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemlerine bağlı sürdürerek yüksek kaliteli takım çeliklerini yüksek kaliteli hizmetlerle harmanlayıp müşterilerimize sunmayı ilke edindik. Kaliteli çelik ve kaliteli hizmet denildiğinde ilk akla gelen firma olan Alseko Metal, Uddeholm Isıl İşlem tesislerini 2006 yılında Bursa’da hizmete sunarak, takım çeliği ve ısıl işlemi konusundaki faaliyetlerine uluslararası standartlara uyum ve sürekli gelişim amacını gözeterek devam etmektedir” dedi.

 

Alseko Metal’in 2002 yılında en son teknoloji üretim imkânları ve güçlü servis teşkilatı ile 1967’den beri ülkemizin ilk üreticisi olan Böhler Sert Maden firmasının Bursa Bölge Bayiliğini aldığını belirten Halil Koç, bu sayede basta otomotiv endüstrisi olmak üzere makina imalat sanayi, demir – çelik endüstrisi ve dökümhaneler, kesici takım endüstrisi, madencilik endüstrisi, tekstil sanayi, seramik ve tuğla endüstrisi, plastik ve ahşap sanayi gibi birçok sektörün ihtiyaçlarına cevap verebildiklerini söyledi. Hali hazırda tedarik sürecini devam ettirdiklerini dile getiren Halil Koç; 2008 yılında kurdukları Alseko Enerji ile diğer grup şirketlerinin faaliyet alanları ve çalışmalarıyla ilgili su bilgileri paylaştı:

 

Alseko Enerji’de Hizmette Sınır Yok

 

Alseko Enerji firmasının kurulmasıyla enerji sektöründe de atılım yapan Alseko; lazer markalama, lazer kaynak ve lazer kesim makinelerinin satısına başladı. 2011 yılı içerisinde lazer makineleri üretici firması dünya devi Sisma Lazer Sistemleri firması ile Türkiye distribütörlük anlaşması yapıldı. Bununda yanında satışını yaptığımız lazer kesim sistemlerine entegre olabilecek otomasyon sistemleri hazırlayan Astes4 firması ile 2015 yılında Türkiye Distribütörlük anlaşması gerçekleştirildi. Astes4 bir İsviçre firması olup refakatiz istifleme sistemleri ve otomasyon sistemleri hazırlandı. Alseko Enerji 2011 yılı içerisinde lazer sektörünün öncü kurulusu olan İtalyan Sisma lazer sistemlerinin Türkiye Distribütörü olarak faaliyetine başlandı.

 

Alseko Enerji SISMA Lazer Sistemleri’nin ürettiği tüm ürünlerin, yoğun olarak lazer markalama lazer kaynak makinelerinin satışı yapılıyor. Bunun dışında yine lazer markalama ve lazer kaynak alanında fason hizmet sunmaktadır. Lazer kaynak fason hizmeti mobil olarak da veriliyor.

 

Alseko Makina Emin Adımlarla İlerliyor

 

Alseko Group 2013 yılından itibaren çalışma alanını genişletip üretim, imalat alanındaki faaliyetlerini hızlandırmayı hedefleyerek, Alseko Metal bünyesinde ki çeliğinin ebatlınmış bir şekilde müşteriye verilmesi amacı ile yola çıkıp, Alseko Makina bölümünü Bursa’da kurmuştur.

 

Alseko Makina, daha sonra hedeflerini büyüterek günümüzün en büyük sektörü olan otomotiv ve makina imalatına yönelik olarak hizmet vermeye başlamıştır. Kalıp parçaları, kalıp setleri, makina parçaları gibi metalden imal edilen hammaddelerin, müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ederek, en doğru ve en hızlı şekilde, talaşlı imalat yöntemlerini kullanarak bu sektör de çözüm ortağı olmak adına emin adımlar ile yoluna devam etmektedir.

 

Kalıp ve makina sanayinin ihtiyaç duyduğu mamul ve ara mamullerin üretimden satış aşamasına kadar tüm süreçlerini talep ve beklentilerini kaliteden ödün vermeden hızlı, güvenli ve sertifikalı ürünler ile karşılayarak müşteri memnuniyeti ile yönetmektir. Vizyonumuz; faaliyetlerini sürdürdüğü makina ve kalıp yedek parçalarının islenmesi ile ilgili sektörde yurtiçinde ve yurtdışında kalıpçı dostu olmaktır.

 

Yurtdışında da Güçleniyor

 

Alseko Group 2013 yılında firmalarının entegrasyonunu tamamlarken birde Alseko Dış Ticaret A.Ş.’ni kurdu. Alseko Dış Ticaret’in amacı; firmalarının ürün ve hizmetlerinin yurt dışına aktarılmasıydı. Bu firma aracılığıyla Alseko Group yurt dışında da faaliyet göstermeye başladı.

 

Ekolazer Kalıp Avrasya’nın Gözdesi Oldu

 

Üretimi Avrupa’da yapılan ve Türkiye pazarına Alseko Group’un bir markası olan EkoLazer adıyla satışı yapılan lazer kesim makineleridir. EkoLazer markasının lazer kesim makineleri Enerjiko serisi olarak isimlendirilmiştir.

 

Enerjiko serisinde 3 farklı boyutta lazer kesim makinesi bulunmaktadır. Bunlar Enerjiko Mini, Enerjiko ve Enerjiko Mega’dir. EnerjikoMini; 1000 x 2000 mm kesim alanı boyutlarında çalışan en küçük makinedir. Enerjiko; 1250 x 2500 mm kesim alanı boyutlarında çalışan orta boy makinedir. Enerjiko Mega; 1500 x 3000 mm kesim alanı boyutlarında çalışan büyük boy makinedir. EkoLazer markası ve Enerjiko serisinin lansmanı Kalıp Avrasya 2015 fuarında yapıldı. Fuarda Enerjiko modeli tanıtıldı. Kapladığı alan ve işlevleri ile ön plana çıkan makina fuarda oldukça fazla ilgi görmüştür.

 

Kaynak : www.kobitrend.com.tr